PA4344.823ANLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4344.823ANLT |
Description | FIXED IND 82UH 6.5A 83 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 82 µH Shielded Molded Inductor 6.5 A 83mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA4344.823ANLT Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 83mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 8A |