PH9400.566ANLT
DigiKey Part Number
553-3359-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3359-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3359-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PH9400.566ANLT
Description
TRANSFORMER 1.12MH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PH9400.566ANLT Models
Category
Inductance
1.12 mH
Manufacturer
Pulse Electronics
Mounting Type
Surface Mount
Series
Size / Dimension
0.657" L x 0.500" W (16.70mm x 12.70mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.559" (14.20mm)