SB450FME12
DigiKey Part Number
553-SB450FME12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SB450FME12
Description
STEALTH BLADE, 450 - 470 MHZ, 12
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Blade FME Adhesive, Glass
Category
Antenna Type
Blade
Manufacturer
Pulse Electronics
Number of Bands
1
Packaging
Bag
Gain
2.14dBi
Part Status
Active
Power - Max
3 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
FME
Frequency (Center/Band)
460MHz
Mounting Type
Adhesive, Glass
Frequency Range
450MHz ~ 470MHz
Height (Max)
10.000" (254.00mm)