W6109B0100
DigiKey Part Number
553-W6109B0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W6109B0100
Description
ANT MIMO WIFI 6E FPC 100MM 2X2
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Wi-Fi Flat Patch U.FL Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
7dB
Packaging
Bag
Gain
3.2dBi, 6.9dBi
Part Status
Active
Power - Max
1 W
RF Family/Standard
WiFi
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
U.FL
Frequency (Center/Band)
2.44GHz, 6.137GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 7.125GHz