BSC150N03LD | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2156-BSC150N03LD-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BSC150N03LD |
Description | MOSFET 2N-CH 30V 8A 8TDSON |
Customer Reference | |
Detailed Description | Mosfet Array 30V 8A 26W Surface Mount PG-TDSON-8-4 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 15mOhm @ 20A, 10V |
Manufacturer Infineon Technologies | Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA |
Series | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 6.4nC @ 10V |
Packaging Bulk | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1100pF @ 15V |
Part Status Active | Power - Max 26W |
Technology MOSFET (Metal Oxide) | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Configuration 2 N-Channel (Dual) | Mounting Type Surface Mount |
FET Feature Logic Level Gate | Package / Case 8-PowerVDFN |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V | Supplier Device Package PG-TDSON-8-4 |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 8A | Base Product Number |