RF4E075ATTCR
DigiKey Part Number
RF4E075ATTCRTR-ND - Tape & Reel (TR)
RF4E075ATTCRCT-ND - Cut Tape (CT)
RF4E075ATTCRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF4E075ATTCR
Description
MOSFET P-CH 30V 7.5A HUML2020L8
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
P-Channel 30 V 7.5A (Ta) 2W (Ta) Surface Mount HUML2020L8
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RF4E075ATTCR Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
22 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1000 pF @ 15 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
2W (Ta)
Technology
Operating Temperature
150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
HUML2020L8
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
21.7mOhm @ 7.5A, 10V