SMF20VTFTR
DigiKey Part Number
SMF20VTFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF20VTFCT-ND - Cut Tape (CT)
SMF20VTFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF20VTFTR
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC PMDU
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 6.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount PMDU
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMF20VTFTR Models
Category
Power - Peak Pulse
200W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.2A