FJ-05-D-12.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 437
Datasheet
Image for FJ-05-D-12.00-4 is not available
FJ-05-D-12.00-4
DigiKey Part Number
FJ-05-D-12.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-05-D-12.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 5POS 1MM 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 12.0" (304.8mm)
Datasheet
EDA/CAD Models
FJ-05-D-12.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
5
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)