FJ-15-R-08.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 186
Datasheet
Image for FJ-15-R-08.00-4 is not available
FJ-15-R-08.00-4
DigiKey Part Number
FJ-15-R-08.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-15-R-08.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 1MM 8"
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 8.000" (203.20mm)
EDA/CAD Models
FJ-15-R-08.00-4 Models
Number of Conductors
15
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
8.000" (203.20mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)