NSYCRN54200T
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN54200T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN54200T
Description
ENCLOSURE STL 19.69"L X 15.75"W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray, Clear Cover/Door Hinged Door 19.685" L x 15.748" W (500.00mm x 400.00mm) X 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSYCRN54200T Models
Category
Height
7.874" (200.00mm)
Mfr
Area (L x W)
310in² (2000cm²)
Packaging
Bulk
Design
Hinged Door
Part Status
Active
Material
Container Type
Enclosure
Color
Light Gray, Clear Cover/Door
Size / Dimension
19.685" L x 15.748" W (500.00mm x 400.00mm)