ASRM12JA10R0
DigiKey Part Number
738-ASRM12JA10R0CT-ND - Cut Tape (CT)
738-ASRM12JA10R0TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASRM12JA10R0
Description
RES 10 OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
10 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
ASRM12JA10R0 Models
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)