CSRT2512FT1R30-UP
DigiKey Part Number
738-CSRT2512FT1R30-UPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRT2512FT1R30-UP
Description
RES 1.3 OHM 1% 3.5W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.3 Ohms ±1% 3.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSRT2512FT1R30-UP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)