HVCR2512FDD100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HVCR2512FDD100M |
Description | RES 100 MOHM 1% 2W 3000HV |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 MOhms ±1% 2W Chip Resistor High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HVCR2512FDD100M Models |
Category | Power (Watts) |
Mfr | Composition |
Series | Features High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm) |