RHC2512FT22K0
DigiKey Part Number
RHC2512FT22K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
RHC2512FT22K0CT-ND - Cut Tape (CT)
RHC2512FT22K0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RHC2512FT22K0
Description
RES 22K OHM 1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RHC2512FT22K0 Models
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)