RMCA0805JT100R-HP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RMCA0805JT100R-HP |
Description | RES 0805 100 OHM 5% 0.25W AUTO |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RMCA0805JT100R-HP Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Resistance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |