RSMF2JT2K20
DigiKey Part Number
RSMF2JT2K20TR-ND - Tape & Reel (TR)
RSMF2JT2K20CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF2JT2K20
Description
RES 2.2K OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
2.2 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
RSMF2JT2K20 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)