WW3FT39R0
DigiKey Part Number
WW3FT39R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
WW3FT39R0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WW3FT39R0
Description
RES 39 OHM 1% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WW3FT39R0 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)