ESDA5V3L
DigiKey Part Number
497-6632-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6632-1-ND - Cut Tape (CT)
497-6632-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA5V3L
Description
TVS DIODE 3VWM SOT23-3
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESDA5V3L Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
2
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
5.3V