STM8L151F3P6TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
STMicroelectronics
In Stock: 1 154
Datasheet
STM8 STM8L EnergyLite Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (8K x 8) FLASH 20-TSSOP
STM8L151F3P6TR
DigiKey Part Number
497-11495-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-11495-1-ND - Cut Tape (CT)
497-11495-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STM8L151F3P6TR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
STM8L151F3P6TR Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
16MHz
Package / Case
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)