CO53D6-25.000-33JDTSTK
CO53D6-25.000-33JDTSTK
CO53D6-25.000-33JDTSTK
DigiKey Part Number
4309-CO53D6-25.000-33JDTSTKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-CO53D6-25.000-33JDTSTKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CO53D6-25.000-33JDTSTK
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)