DA-024-12-02-00-00
DA-024-12-02-00-00
Thermal Wizard for Device Cooling Applications
DA-024-12-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1070-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-024-12-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 24W
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 24 W
EDA/CAD Models
DA-024-12-02-00-00 Models
Voltage
12 V
Power - Input
29 W
Operating Temperature
-10°C ~ 48°C
Weight
0.661 lb (299.82 g)
Dimensions - Overall
80mm L x 60mm W x 69mm H
Power - Cooling
24 W
Base Product Number
Current
2.4 A