DA-044-24-02-00-00
DA-044-24-02-00-00
DA-044-24-02-00-00
DA-044-24-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1065-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-044-24-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 44W
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 44 W
EDA/CAD Models
DA-044-24-02-00-00 Models
Voltage
24 V
Power - Input
53 W
Operating Temperature
-10°C ~ 44°C
Weight
1.3 lbs (589.7 g)
Dimensions - Overall
120mm L x 100mm W x 73.8mm H
Power - Cooling
44 W
Base Product Number
Current
2.2 A