B32621A6103J189
DigiKey Part Number
495-B32621A6103J189TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B32621A6103J189CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32621A6103J189
Description
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 400V 630V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32621A6103J189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
400V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
630V