B32923C3105K189 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B32923C3105K189 |
Description | CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B32923C3105K189 Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 110°C |
Mfr | Mounting Type Through Hole |
Series | Package / Case |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Size / Dimension 1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm) |
Capacitance | Termination PC Pins |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.886" (22.50mm) |
Voltage Rating - AC 305V | Applications EMI, RFI Suppression |
Voltage Rating - DC 630V | Ratings X2 |