B57153S0160M000
DigiKey Part Number
495-B57153S0160M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57153S0160M000
Description
ICL 16 OHM 20% 3A 8.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 16 Ohms ±20% 3 A 0.335" (8.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B57153S0160M000 Models
Category
R @ 25°C
16 Ohms
Manufacturer
TDK
Tolerance
±20%
Series
Current - Steady State Max
3 A
Packaging
Bulk
Diameter
0.335" (8.50mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)