C4532X7S2A475K230KB
DigiKey Part Number
445-13449-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13449-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13449-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7S2A475K230KB
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C4532X7S2A475K230KB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)