C4532X7S2A475K230KB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C4532X7S2A475K230KB |
Description | CAP CER 4.7UF 100V X7S 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C4532X7S2A475K230KB Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.098" (2.50mm) |