CLF12555T-100M-D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CLF12555T-100M-D |
Description | FIXED IND 10UH 3.9A 25.2 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.9 A 25.2mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CLF12555T-100M-D Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 6.7A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 25.2mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.476" W (12.50mm x 12.10mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm) |