MMZ1005F181ET000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MMZ1005F181ET000 |
Description | FERRITE BEAD 180 OHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 180 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 1.6Ohm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance @ Frequency 180 Ohms @ 100 MHz |
Manufacturer TDK | Current Rating (Max) 200mA |
Series | DC Resistance (DCR) (Max) 1.6Ohm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Filter Type Signal Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |