MMZ1005S102CT000
DigiKey Part Number
445-2163-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2163-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2163-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ1005S102CT000
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 750mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMZ1005S102CT000 Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
750mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Signal Line
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz