MPZ1005S180HT000
DigiKey Part Number
445-MPZ1005S180HT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MPZ1005S180HT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MPZ1005S180HT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1005S180HT000
Description
BEADS,18,4.0A,-55~125
Detailed Description
18 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 4A 10mOhm
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
18 Ohms @ 100 MHz