342A124-25/225-0
DigiKey Part Number
A125951-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
342A124-25/225-0
Description
HEATSHRNK BOOT BRKOUT 45DEG SZ24
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Boot, Transition - Side Breakout, 45° Black 24
Category
Large Diameter Supplied
1.060" (26.92mm)
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Large Diameter Recovered
0.488" (12.40mm)
Series
Small Diameter Supplied
0.520" (13.21mm)
Packaging
Bulk
Small Diameter Recovered
0.240" (6.10mm)
Part Status
Active
Large Recovered Length
1.661" (42.19mm)
Type
Boot, Transition - Side Breakout, 45°
Small Recovered Length
1.681" (42.70mm)
Shell Size - Insert
24
Total Length Recovered
3.539" (89.89mm)