DTM13-12PA-R008 back
DTM13-12PA-R008
DTM13-12PA-R008
DTM13-12PA-R008
DigiKey Part Number
1734-1130-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTM13-12PA-R008
Description
CONN HEADER R/A 12POS
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Panel Mount, Through Hole, Right Angle 12 position
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DTM13-12PA-R008 Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Fastening Type
Latch Holder
Series
Contact Length - Post
0.112" (2.84mm)
Packaging
Bulk
Insulation Height
1.378" (35.00mm)