CRGH0805F100K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRGH0805F100K |
Description | RES 100K OHM 1% 1/3W 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRGH0805F100K Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Resistance | Supplier Device Package |
Tolerance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |