CRGH2512J100R
DigiKey Part Number
1712-CRGH2512J100RTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CRGH2512J100RCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-CRGH2512J100RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512J100R
Description
RES 100 OHM 5% 2W 2512
Detailed Description
100 Ohms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH2512J100R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)