W51-A122B1-20
DigiKey Part Number
PB653-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W51-A122B1-20
Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 250 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V