55A0121-22-9/90
DigiKey Part Number
55A0121-22-9/90-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0121-22-9/90
Description
CABLE 2COND 22AWG
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable 22 AWG
Category
Wire Gauge
Mfr
Conductor Material
Copper, Tinned
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Diameter
0.086" (2.18mm)
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C