SBP100225WE5
DigiKey Part Number
A108784-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBP100225WE5
Description
LABEL WIRE MARKER AND FLAG WHT
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Wire Marker and Flag Label 1.000" W x 2.250" L (25.40mm x 57.15mm)
Category
Color
White
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Material
Vinyl
Series
For Use With/Related Products
Thermal Transfer Printer
Packaging
Spool
Shelf Life
24 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Wire Marker and Flag
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Label Size
1.000" W x 2.250" L (25.40mm x 57.15mm)