FGLG.06BK250
DigiKey Part Number
1030-FGLG.06BK250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGLG.06BK250
Description
EXPAND SLEEVE 0.166" X 250' BLK
Wall Thickness
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 650°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.166" (4.22mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.178" (4.52mm)