TL2575HV-15IKV
DigiKey Part Number
296-21502-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TL2575HV-15IKV
Description
IC REG BUCK 15V 1A TO220-5
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 15V 1 Output 1A TO-220-5 Formed Leads
EDA/CAD Models
TL2575HV-15IKV Models
Category
Voltage - Input (Max)
60V
Frequency - Switching
52kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Min)
4.75V