X3C25F1-03S
DigiKey Part Number
1173-X3C25F1-03STR-ND - Tape & Reel (TR)
1173-X3C25F1-03SCT-ND - Cut Tape (CT)
1173-X3C25F1-03SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X3C25F1-03S
Description
RF DIR COUPLER 2.3GHZ-2.7GHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Directional Coupler General Purpose 2.3GHz ~ 2.7GHz 25W 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
X3C25F1-03S Models
Category
Applications
General Purpose
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss
0.2dB
Series
Power - Max
25W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Isolation
26dB
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Coupler Type
Standard
Base Product Number
Frequency
2.3GHz ~ 2.7GHz