E160-3U-00
DigiKey Part Number
V2120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E160-3U-00
Description
EUROCARD 3UX160MM BLANK EDGE
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Proto Board FR4 Epoxy Glass 6.30" L x 3.94" W (160.0mm x 100.1mm)
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Proto Board Type
Unclad (No Copper)
Manufacturer
Vector Electronics
Size / Dimension
6.30" L x 3.94" W (160.0mm x 100.1mm)
Series
Board Thickness
0.063" (1.60mm)