SL324R023
DigiKey Part Number
570-SL324R023-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL324R023
Description
ICL 4 OHM 20% 23A 31MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 4 Ohms ±20% 23 A 1.220" (31.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
23 A
Series
R @ Current
20 mOhms
Diameter
1.220" (31.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
4 Ohms