CMF60499R00CEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
499 Ohms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60499R00CEEK
DigiKey Part Number
CMF60499R00CEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60499R00CEEK
Description
RES 499 OHM 1W 0.25% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF60499R00CEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)