CRCW0603100KJNEA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRCW0603100KJNEA |
Description | RES SMD 100K OHM 5% 1/8W 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRCW0603100KJNEA Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) |