BAV70-E3-18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BAV70-E3-18 |
Description | DIODE ARRAY GP 70V 125MA SOT23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 41 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 70 V 125mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA |
Manufacturer Vishay General Semiconductor - Diodes Division | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Series | Reverse Recovery Time (trr) 6 ns |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 2.5 µA @ 70 V |
Part Status Active | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode | Mounting Type Surface Mount |
Technology Standard | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V | Supplier Device Package SOT-23-3 |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 125mA (DC) | Base Product Number |