CHP0805K1003FGT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 72 933
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 16 433
Datasheet
Panasonic Industry
In Stock: 262
Panasonic Industry
Vishay Dale
100 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
CHP0805K1003FGT
DigiKey Part Number
CHP0805K1003FGTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHP0805K1003FGT
Description
RES SMD 100K OHM 1% 0.2W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CHP0805K1003FGT Models
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.51mm)