SUD35N10-26P-E3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SUD35N10-26P-E3 |
Description | MOSFET N-CH 100V 35A TO252 |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 35A (Tc) 8.3W (Ta), 83W (Tc) Surface Mount TO-252AA |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4.4V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 47 nC @ 10 V |
Series | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2000 pF @ 12 V |
Part Status Obsolete | Power Dissipation (Max) 8.3W (Ta), 83W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Technology | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Supplier Device Package TO-252AA |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Package / Case |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 7V, 10V | Base Product Number |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 26mOhm @ 12A, 10V |