T55V226M025C0040
DigiKey Part Number
718-T55V226M025C0040TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-T55V226M025C0040CT-ND - Cut Tape (CT)
718-T55V226M025C0040DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T55V226M025C0040
Description
T55V226M025C0040
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
25 V