1092QA3-125VAC
DigiKey Part Number
1092QA3-125VAC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1092QA3-125VAC
Description
LED PNL IND AMBER DIF QUICK CON
Detailed Description
LED Panel Indicator Amber Diffused 125V 25mA Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1092QA3-125VAC Models
Category
Ratings
AC
Voltage
125V
Series
Current
25mA
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Lamp Color
Amber
Millicandela Rating
13000mcd
Lens Color
Amber
Termination Style
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)